You are currently viewing TÜRKNET MÜŞTERİ HİZMETLERİ KONUSU

TÜRKNET MÜŞTERİ HİZMETLERİ KONUSU

TURKNET’DE MÜŞTERİ HİZMETLERİ YOKMU ?

TÜRKNET MÜŞTERİ HİZMETLERİ VARMI YOKMU EN ÇOK TARTIŞILAN KONU.

Bu konu ile ilgili sosyal medyada forumsitelerinde bağrıp çağıranları mutlaka görmüşsünüzdür peki nasıl oluyor bu iş.

Bir internet sevis sağlayıcı şirket düşünün 300 BİN civarı aktif ve hızla artan abonesi olacak ama MÜŞTERİ HİZMETLERİ OLMAYACAK böyle birşey elbette mümkün değil.

Evet türknet’de canlı görüşebileceğiniz bir temsilci bulunmuyor çünkü daha iyisi ve daha hızlısı var.

Evet turknet’de canlı konuşabileceğiniz bir temsilci bulunmuyor çünkü bu aslında büyük bir zaman kaybı. Düşünün bir sorununuz var müşteri hizmetlerini aradınız yok şu sorun için şuna bas yok bu sorun için buna bas hadi şansınız yaver gitti 2 dakikada ilgili sorun için olan menüyü buldunuz.

Sorununuzu anlatmak için en az 3 dakika’da temsilci sırası beklediniz ettimi size 5 dakika buraya kadar çözülen birşey yok. sadece temsilciye ulaştınız şimdide anlat derdini anlatabilirsen çoğu zaman temsilcilere dert anlatmak tam bir işkence olur güç bela sorunu anlattınız ohh tamam kurtuldum diyeceksiniz ama öyle olmayacak bu defa doğal olarak temsilci sorunu çözemeyeceği için istediğiniz o cevabı size veremeyecek.

Peki ne yapacak tabiki sorunu ilgili birime iletecek bunun için konu ile alakalı bir kayıt oluşturacak en az 5 dakikada burada gitti ettimi size 10 dakika sadece sorununuzu iletmek için 10 dakika !!

Bu işin doğası gereği sorunun o anda çözülmesi imkansız !

Adı üstünde sadece müşteri temsilci yaptığı yada ona verilen tek görev sorunları anlayıp ilgili birime aktarmak.

Birde sorunun devam ettigini uzun sürdüğünü düşünün

Tekrar tekrar müşteri hizmetlerini arayacaksınız ama malesef kapı duvar. Alacağınız cevaplar hep aynı iligili birim konu ile ilgileniyor 3 iş günü beklemeniz gerekiyor ne olup bittiğinden haberiniz bile olmayacak bilgi almak için her aramada en az 6 dakika zamanınız boşa gidecek böyle müşteri hizmetleri olsa ne olur.

Turknet’in dijital müşteri deneyimi ve müşteri hizmetlerinde yaptığı yenilik burada kendisini ortaya çıkarıyorGelin birde Türknet’de müşteri hizmetleri desteği nasıl veriliyor işler nasıl yürüyor bu konuya değinelim.

Bir türknet li olarak hiç sorun yaşamadım vs gibi şeyler söylemeceğim. Elbette ilk zamanlarda birkaç sorun yaşadım ilk abone olduğum zamanlarda diğer iss ler’de olduğu gibi türknet de telefon ile canlı müşteri desteği veriyordu vermesinede onlarında yukarıda bahsettiğim diğer iss lerin müşteri desteği ile pek bir farkı malesef yoktu. Dakikalarca beklemeler sonrasında konuyu anlatmaya çalıştığınız sanki yoldan geçerken çevirlip telefonun başına oturtulmuş papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayan bir temsilci vs vs. Tabi süreç uzun sürsede o günlerde de çözülemeyen bir sorunum olmadı ve sonuç olarak hala türknet liyim.

Biraz uzattım konuyu galiba ama türknet öyle 1-2 cümle ile anlatılacak bir iss değil şuan millet olarak Online destek durumuna pek alışık değiliz ve uyum sağlamakta güçlük çekiyoruz ama alıştıkça vazgeçemeyeceğimiz bir sistem haline gelecek.

Örneğin durduk yere internetiniz gitti yada hızınız ile ilgili bir sorunuz var aboneliğiniz ile ilgili tüm sorunları online işlemler teknik destek bölümünden direk sorununuzu ilgili menüden yazarak kayıt oluşturup konuyu ilgili olan birime zaman kaybetmeden direk siz iletmiş oluyorsunuz. Ve ilgili birim konu ile ilgili gereken işlem ne ise belirlenen sürelerde hızlıca sorunu çözmek için çalışma başlatıyor konu ile alakalı sizin ile görüşülmesi gerekiyorsa direk sizi arayıp konu ile ilgili bilgi aktarılıyor gerek yok ise çalışmaları ile ilgili bilgi almak istediğinizde yine online işlemlerden son durumu varsa yapılan işlemleri açık olarak takip edebiliyorsunuz.

Örneğin modem kullanıcı adı şifreniz lazım yada taşınacaksınız nakil başvurusu yapacaksınız yada altyapınız destekliyorsa bir üst pakete geçiş yapacaksınız hat durumunuz nedir anlık olarak kaç Mbps hız ile bağlısınız hangi santralde hizmet alıyorsunuz bunlar gibi saymakla bitmeyecek aboneliğiniz ile ilgili tüm işlemleri yine online işlemlerden hiç kimse ile görüşmeye ihtiyaç olmadan yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın